Najada Hamza çel ekspozitë tek Artet. Artistja: Nisi gjatë pandemisë. U frymëzova nga gobelinat mesjetare!

16 Prill, 16:57

Artistja Najada Hamza prezanton për publikun ekspozitën personale në galerinë e Fakultetit të Arteve të Bukura. Artistja na rrëfen se ekspozita e konspektuar në tre hapësirat “Sepse shpresa më jep forcë, që të mos kem frikë”, “Na lini ne të jetojmë, se një ditë do të vdesim” dhe “Rosa mundi”. Ndonëse ekspozita ka lind gjatë pandemisë Covid 19, për të Najada Hamza është frymëzuar nga tapiceritë mesjetare

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha