'Në sytë e kllounit', Cirku Kombëtar sjell për fëmijët shfaqjen plot humor e të papritura

13 Shkurt 2020, 13:41

Në sytë e fëmijëve figura e kllounit është gjithnjë një personazh që argëton, edhe pse pas veshjes së tij plot ngjyra, mund të fshihen probleme dhe shqetësime. Kjo është pikerisht ideja që trupa e Cirkut Kombëtar ka dashur të përcillte nëpërmjet shfaqjet ‘Në sytë e kllounit’ që fëmijët kanë mundësi ta shijojnë cdo fundjavë gjatë shkurtit dhe marsit. Udhëheqësja artistike e trupës së artistëve të cirkut kombëtar tregon si lindi ideja. Këtë shfaqje e bën te vecantë fakti që numrat janë të shumëllojshëm. Alketa Haxhiu thotë se kjo shfaqje vjen në kuadër të nismës ‘të edukojmë përmes kulturës’. Edhe fëmijët të lumtur dhe me idenë të rikthehen sërish për të ndjekur shfaqjen, japin përshtypjet e tyre.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha