Nesër Escobar në Tiranë, Ngjela 'tregon' se çdo të ndodh: SHBA do tregojë forcën ndaj Sali Berishës

8 Dhjetor 2021, 18:18

Pritshmëritë nga vizita e të dërguarit të SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar në Tiranë, për avokatin Spartak Ngjela janë të mëdha. Sipas tyre, nesër SHBA do  të tregojë forcën përkundrejt Sali Berishës.

"Mund të ketë shprehje të forcës të Amerikanëve, politika amerikanë është kështu kur sheh që rrezikohet politika në një vend  dhe administrata aktuale është me ta, ata tregojnë lëvizje të forcës, nuk është çudi që nesër të kenë një hapësirë për të shprehur forcën me se nuk e di, o bie një kryqëzor, o me avion, japin të kuptuar atij që jemi këtu, nëse PD kërkon që të ushtrojë forcë, por ma ha mendja që Saliu do të shkojë të forca", tha Ngjela.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha