'Nga e diela priten reshje intensive dhe përmbytje', Porja: Ky janar i veçantë, jashtë parametrave klimatike

22 Janar, 18:59

Shefja e zyrës operacionale e Meteoalb, Lajda Porja gjatë një interviste për Report Tv tha se nga e diela në mbrëmje vendi jonë dhe rajoni do të përfshihet nga reshje intensive të cilat rrezikojnë përmbytje në disa zona të vendit, si Shkodër, Lezhë, por edhe Fier e Vlorë. Janarin e këtij viti ajo e cilëson si dinamik dhe jashtë parametrave të tij klimatik në të paktën këto 12 vite që ajo studion klimën.

Kategori të tjera