Nga stolitë tek kostumi tradicional, Zadrima vishet 'nuse' në një ditë

19 Maj, 21:18

Tradita e bukur e dasmës Zadrimore është rikthyer simbolikisht  në fshatin Mabë të Lezhës. Përmes folklorit dhe veshjeve artizanale,  njerëz të artit, kulturës dhe banorë të zonës interpretuan ritet ceremoniale të një dasme tradicionale ku vajza bëhet nuse në Zadrimë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha