Një motivuese për jetën, nga “leksionet” e depresionit postpartum

14 Janar, 11:58

Lindja e një fëmije mund të shkaktojë një sërë emocionesh të fuqishme, nga lumturia tek frika dhe ankthi. Por mund të rezultojë dhe në diçka që mund të mos pritet, depresion.  Disa nëna të reja përjetojnë një formë më të rëndë dhe të gjatë depresioni të njohur si depresioni postpartum. Në raste më të rralla, një çrregullim më ekstrem i humorit i quajtur psikoza postpartum mund të zhvillohet pas lindjes. Kjo është edhe historia e Fatjona Cici, e cila përjetoi pikërisht këtë gjë, pas lindjes së vajzës së saj. Në një intervistë në ‘’ Rreze Dielli’’ ajo rrëfeu sesi ‘ leksionet’ e depresionit postpartum e kthyen në një motivuese për jetën.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha