'Opera, jo e shtetit', artistët: Skandal! Me teatrin s’bëhen lojëra, do përfundojmë në rrugë me pankarta

24 Shtator, 16:50 | Përditesimi i fundit: 2020-09-24 20:01:52

Pas propozimit të ministres së Kulturës Elva Margariti që Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit i sapo rikonstruktuar të shkëputet nga varësia totale shteti që të rritet konkurrenca e lirë kanë reaguar sot për “ReportTV”, kreu i sindikatës së artistëve të Pavarur Reshat Ibrahimi dhe baritoni i njohur Ylber Gjini 

    r.k./Shqiptarja.com

    Kategori të tjera