Opozita e re frikë nga një pakt Rama-Basha, Majko i këshillon: Mund të bëni historinë

12 Shtator 2019, 13:02

Pas shqetësimeve të opozitës së re që i trembet një marrëveshje Rama-Basha, ka reaguar ministri për Diasporën Pandeli Majko duke u dhënë një këshillë nga foltorja e Kuvendit. "Cdo lloj marrëveshje jashtë kësaj salle, politika është matematikë, do vijë në këtë sallë dhe do të kërkohet vota juaj. Duhet të heqim dorë nga batuat dhe të jemi racional. Ka shumë skuadra të madha ku zëvendësuesit kanë bërë histori" tha, referuar opozitës së re, që zëvendësoi deputetët e PD-LSI që u larguan.

Kategori të tjera