Pamjet e zjarrit te zyrat e Drejtorisë Arsimore në Fier

5 Mars, 17:37

Një zjarr i qëllimshëm është vënë në zyrat e Drejtorisë Arsimore në Fier, duke bërë që stafi i punonjësve të evakuohet. Zjarri ka rënë rreth orës 15:10, ku punonjësit kanë vënë re flakët në katin e dytë të Drejtorisë Arsimore Fier dhe kanë lajmëruar zjarrfikësen.

Zjarri është i qëllimshëm, ku autori është Indrit Alushaj, 33 vjeç, banues në Fier, i cili prej kohësh kërkonte të punësohej si mësues. Duke qenë se kjo nuk është realizuar ai ka menduar të merrte hak duke i hedhur benzinë zyrës dhe vënë zjarrin. Autori është zbuluar nga kamerat e sigurisë, që kanë filmuar skenën. 

Indit Alushaj, 33 vjeç, është mësuesi i lëndës Histori Arti dhe kërkonte të punësohej si mësues në DAR Fier.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes duke bërë të mundur shuarjen e flakëve. Policia bëri të mundur arrestimin e tij pak orë më vonë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha