Panik dhe frikë në Gjermani - Danimarkë, forcat speciale arrestuan tifozin e maskuar në çatinë e 'Iduna Park'

30 Qershor, 19:54

Gjermania fitoi të shtunë 2-0 kundër Danimarkës në "Iduna Park" dhe siguroi një biletë për në fazën çerekfinale të Euro 2024. Mbrëmja nuk ishte aq e qetë për arbitrat dhe lojtarët, me rebeshin dhe rrufetë që ndërprenë ndeshjen për 24 minuta.