Patronazhistët, Soreca: Po ndjekim nga afër situatën, do bazohemi te hetimet e autoriteteve

19 Prill, 13:33

Ambasadori i BE, Lugi Soreca reagoi nga Elbasani për patronazhistët, që ditët e fundit është bërë çështje debati në politikë. I pyetur në lidhje më këtë çështje, Soreca u shpreh se situata po ndiqet nga afër, por theksoi se është e rëndësishme që SPAK dhe Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave të lihen të hetojnë dhe se BE do të shprehet më pas në bazë të përfundimeve të hetimit.

"Ne po e ndjekim situatën, imë që komisioneri për mbrojtjen të dhënave po heton dhe SPAK, është e rëndësishme që t'i lemë këto dy autoritet të hetojnë dhe më pas do të dëgjojmë rezultatin përfundimtar dhe do mbështetmi aty", tha ai.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha