Përse duhet të mbajmë zi me 8 mars? Të ftuara aktivistet Vasilika Laçi dhe Entela Ndrevataj

7 Mars 2019, 09:23

Viti 2019 për gratë në Shqipëri ka qenë i dhimbshëm dhe i përgjakshëm. Gati çdo 7 ditë është vrarë një grua që nga fillimi i këtij viti. Nisur pikërisht nga kjo situatë, një grup vajzash ka vendosur ta shpallë këtë 8 mars një ditë zie, por jo një ditë për të vajtuar e mbajtur zi në mënyrën tradicionale të zisë, por për një ditë për të ngritur zërin. Të ftuara në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv, aktivistet Vasilika Laçi dhe Entenela Ndrevataj janë shprehur se ka ardhur koha për një “shkundje” të shoqërisë shqiptare, por sidomos të institucioneve përgjegjëse.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha