Pianistja fiton vendin e parë në konkursin ndërkombëtarë të muzikës klasike

29 Prill, 12:01

Anila Aliu është pianistja nga Kosova e cila edhe pse në moshë të re ka fituar një sërë çmimesh ndërkombëtare ku më I fundit është “ Grand Aëard” në garat internacionale në Bangkok të Tailandës. Në një intervistë në emisionin “ Rreze Dielli” ajo tregoi për dashurinë për pianon, suksesin dhe çmimet e fituara.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha