Po punonte tokën, i riu nga Tepelena bën zbulimin arkeologjik

24 Gusht, 20:25 | Përditesimi i fundit: 2020-08-24 20:26:21

Në fshatin Turan të Tepelenës gjatë punës bujqësore një i ri ka nxjerrë në dritë disa gjetje arkeologjike. Në brendinë e një varri që zë një hapësirë rreth 2 metra katror duken disa mbetje skeleti njerëzore, monedha, enë metali dhe enë në qeramikë.

Kategori të tjera