Presidenti Macron mbërrin tek katedralja historike 'Notre Dame' pas shkrumbimit nga zjarri

15 Prill, 22:58

Pas reagimit të tij në Twitter ku shprehte keqardhje, presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mbërritur pranë katedrales 'Notre Dame' një pjesë e të cilës u shkrumbua nga zjarri.

Macron shoqërohet nga  kryebashkiakja e Parisit Anne Hidalgo,  kryeministri francez Edouard Philippe, zonja e parë Brigitte Macron si dhe Prokurori i Parisit.

Kategori të tjera