Protesta të dhunshme kundër masave shtrënguese në Napoli: Nëse nga mbyllni prap, na paguani

24 Tetor, 09:52 | Përditesimi i fundit: 2020-10-24 15:14:27

Qindra qytetarë kanë shpërthyer në protesta në Napoli kundër masave të COVID. Kjo erdhi pas deklaratës së presidentit, Vincenzo De Luca për një tjetër mbyllje të vendit. Një gjë e tillë është kundërshtuar nga dhjetëra qytetarë në protestë ku pasi edhe përplasje mes protestuesve dhe policisë.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera