Protestuesi për Report Tv: M'u kundërvu një britanik sapo pa pankartën time! Më është mbushur zemra mal nga gjithë këta njerëz!

12 Nëntor, 13:49

Një prej protestuesve në Londër foli për Report Tv duke treguar se si iu kundërvu një britanik pasi vuri re pankartat që kërkonin dorëheqjen e sekretares britanike Suella Braverman. Po ashtu shprehet se i është mbushur zemra mal nga të gjithë të pranishmit që kërkojnë të drejtat.

“Heshtëm për shumë kohë, kërkojmë të drejtat tona. Jemi në punën tonë, s’jemi kriminela, paguajmë taksa. Çdo njeri këtu ka të drejtën e vet të flasë dhe i lutem të gjithë shqiptarëve të bashkohemi e të ngrejmë zërin. Suela të japë dorëheqjen. Ajo bëri gabimin më të madh që u shpreh në atë mënyrë. Është shumë e padrejtë dhe shpresoj që me këtë zë që po ngremë sot të kemi pak ndryshim dhe Suela të japë dorëheqjen.

Një anglez mu kundërvu sapo pa pankartën në një mënyrë shumë të irrituar dhe thjesht i buzëqesha e vazhdova punën time. Ndërsa gruaja e tij mu kthye dhe më ofendoi. Në këtë moment më është mbushur zemra mal kur shoh të gjithë këto njerëz që kërkojnë të drejtat e tyre dhe shpresoj që zëri ynë të dëgjohet në të gjithë botën dhe jo vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Nëse Suela nuk jep dorëheqjen deri në fund të ditës, protestat do vazhdojnë.

Ne gjithmonë bashkohemi. Nuk kanë pse të na ofendojnë dhe na kanë mbushur me zemërim dhe zhgënjim. Ne paguajmë për cdo gjë”, tha protestuesi.

Kategori të tjera