Qofte me kungull të njomë nga zonja Vjollca

6 Korrik, 10:40

Qofte me kungull të njomë

Përbërësit:

4 kunguj të njomë

3 lugë gjelle parmixhano

2 lugë gjelle rikota

2 lugë gjelle bukë të thekur të grirë

1 vezë

pak trumzë

kripë dhe piper të zi

Për skuqje

Miell për pudrosje ( miell semola)

vaj për skuqje

kos për servirje dhe 1 thelpi hudhër

Përgatitja:

Pastrojmë kungujt dhe I grijmë ato në rende I spërkatim me pak kripë dhe e lëmë në tas të pushojë. Pas 10 minutave kullojmë ujin e nxjerrë dhe e shtrydhim me qëllim që të mos ketë ujë. Vendosim kungullin në tas dhe parmixhanon, rikotë, bukën e grirë, vezë, trumzë, kripë, piper punojmë brumin, formojmë qoftet sferike në madhësi të një tepsie ping pongu I pudrosim ato në miell ( mirë do të uishte të pudrosim me miell semola)Ngrohim vajin dhe skuqim qoftet sat ë zverdhen nga të gjitha anët.

I servirim me një tas kos me pak hudhër dhe vaj ulliri.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha