Rama batuta e ironi në Asamble: Lulin dua ta shpëtoj, as ai nuk e do Ilirin dhe Monikën

9 Tetor, 19:37 | Përditesimi i fundit: 2020-10-09 19:43:04

Kryeministri Rama tha se ai do ta shpëtoj Lulin nga Monika Kryemadhin dhe Ilir Meta, pasi edhe ai nuk i do ata, Rama nuk ndali as ironitë duke projektuar të ardhmen e kundërshtarëve ku Basha do ishte kryeministër, Ilir do merret me dekorata e Monika shefe e llogarisë. Përtej batutave, Rama e mbylli fjalën e tij duke thënë se fushat elektorale do të ishte mjaft interesante.

 "Luli Kryeministër, Ilir me dekorata dhe Saliu kuptohet,Monika shefe e llogarisë. Duhet të shpëtojmë Lulin, s'e imagjinoj dot një demokrat që niset te Sudja, jep një merr dy dhe në fund e panë se çfarë morët. Shkon ia jep Lulit me gjithë këto lista, se votim si ky s'e kisha dëgjuar. Të votosh atë që s'do vetëm Luli, kjo i vjen nga stresi që i vjen nga këta. Është hall i madh, këta janë një situatë shumë sa qesharake aq e rrezikshme,se Luli është pasagjer, lokomotivën e lëviz Iliri, Saliu është skapamento, që ndot ajrin për të shpërndarë panik, Monika është fatorino, Luli me kapele që përshëndet ata që presin në plate dhe i thotë "si jeni me taksa, ai i thonë na i kanë hequr". Më ka ardhur shumë keq kur më akuzonin se dua t'i ndaj, që Lulin dua ta shpëtoj nuk e mohoj, nuk e di kush e mbulon Unazën e re, kemi mungesën e djalit të Fahriut, do e shihini kur të marrë dekoratë Fahriu, do kthejë unazën mbrapsht për LSI-në dhe duhet ta ndihmojmë Metën që t'i thotë shqiptarëve ça do akoma. Që nga Skënderbeu deri sot asnjë tjetër nuk i ka pasur ato që ka Meta, Kryeministër 30 vjen, kryeparlamentar 40 vjeç, presidebt 50 vjeç, ca do kur të shkosh 60 vjeç? Do jetë një fushatë shumë interesante", tha Rama.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera