Rama publikon hartat: Si e shiti Berisha detin duke hequr vijën e drejtë bazë dhe si u rivendos në 2012 me kërkesë të PS

15 Janar, 22:56

Çështja e detit me Greqinë u bë temë debati mbrëmë në OPEN ku ishte i ftuar kryeministri Rama. Për herë të parë Rama nxori mbrëmë hartat, që tregojnë se si Berisha e shiti detin në 2009 dhe që me kërkesë të PS, u rrëzua nga Kushtetuesja e u rikthye në 2012 në normalitet.

Kategori të tjera