Regjistrimi i tokës të fituar me nenin 46, kushtet dhe dokumentet

15 Maj 2019, 10:03 | Përditesimi i fundit: 2019-05-15 10:04:18

Në emisionin “Këndi i Ekspertit”, në Report TV, të drejtuar nga gazetarja Valbona Mhilli, në Rubrikën “Prona Ime” ka qenë i ftuar eksperti i çështjeve të pronave Gjergji Begaj, drejtues i Studios Ligjore “Bylis”. Eksperti ynë ka folur fillimisht për regjistrimin e pasurisë së fituar me parashikim fitues Neni 46. Ai ka sqaruar se cilët tituj pronësie regjistrohen me sipërfaqe sipas nenit 46, cilat janë kushtet dhe në cilën kohë duhet që këto pasuri të regjistrohen pranë Zyrës së Kadastrës dhe se çfarë dokumentesh duhet të paraqesin qytetarët për regjistrimin e pasurisë. Më pas Gjergji Begaj u është përgjigjur pyetje që kanë mbërritur nga qytetarët live në Report TV.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha