Shembet Teatri Kombëtar (Momenti i rrafshimit të godinës)

17 Maj, 06:44 | Përditesimi i fundit: 2020-05-17 16:24:13

TIRANE-Teatri Kombëtar është shembur në orët e para të ditës së sotme. Rreth orës 04:30, fadromat e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit kanë nisur rrafshimin e të dyja godinave, atij Eksperimental dhe Kombëtar. Grupi i artistëve të Teatrit Kombëtar së bashku me disa politikanë janë shoqëruar në komisariat, ndërsa në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie.Report Tv sjell pamjet e momentit të shembjes së Teatrit Kombëtar.

Kategori të tjera