Shqipëria provon fatin sërish me fanella të bardha, numrin e Hysajt e merr Seferi

14 Tetor 2019, 20:45

Përsëri Shqipëria do të luajë me fanellat e bardha ashtu sikundër Turqisë. Në dy katër ndeshje të cilat kuqezinjtë i kanë luajtur në transfertë kanë veshur fanellat e bardha, por kanë rezultuar pafat. 

Tre humbje dhe një fitore shënon Shqipëria me fanellat e bardha ndërsa tani provon edhe ndeshjen e pestë për të thyer mallkimin. Ajo çfarë bie në sy është se debutuesi në kombëtare, Taulant Seferi apo Sulejmanov siç njihet në Maqedoni, do të mbajë numrin 4 të Elseid Hysajt, kapiteni i kombëtares i cili për shkak dëmtimi nuk do të jetë as këtë ndeshje përballë Moldavisë. 

Kategori të tjera