Shtatorja e Skënderbeut në Prizren, ideatori me tone të ashpra: Ruhet aspekti kombëtar, kritikohet nga sharlatanët! Ekspertizë ndërkombëtare për ta vlerësuar

2 Dhjetor 2020, 19:49 | Përditesimi i fundit: 2020-12-02 20:30:54

Ideatori i shtatores se Skënderbeut në Prizren mbrojnë veprën e tyre dhe hedhin poshtë të gjitha akuzat që thonë se është cenuar figura e heroit. Ideatori Nue Oroshi tha se ka thirrur ekspertizë ndërkombëtare për ta vlerësuar shtatoren, ndërsa i konsideroi sharlatanë ata që e kanë kritikuar.

Kategori të tjera