Skënderbeu humbet dhe 'dorëzon' shpatën, vajza spanjolle e mposht në mundje dore para Shqipëri - Spanjë

24 Qershor, 19:09

Tifozët e Kombëtares dhe ata të Spanjës kanë krijuar një atmosferë fantastike në Dusseldorf, kjo para Shqipëri - Spanjë e vlefshme për Euro 2024. Momentet mes dy tifozerive janë disa, teksa spikati mundja e dorës që një vajzë spanjolle i bëri tifozit kuqezi të veshur si Skënderbeu. Në fund ai u detyrua të "dorëzonte" shpatën. "Teuta ishte Mbretëresha e vetme e deteve", thotë ai në fillim.