Spërkat me dezinfektant gazetarët për të shmangur pyetjen, habit kryeministri tajlandez

10 Mars, 11:00

TAJLANDË- Kryeministri tajlandez Prayuth Chan-ocha ka habitur gazetarët gjatë një konference shtypi, kur ai zgjodhi një mënyrë të pazakontë për të shmangur pyetjet e tyre.

Kur ai është pyetur lidhur me riorganizimin e kabinetit ai papritur mori një shishe me dezinfektant dhe spërkati gazetarët.

Kreu i ushtrisë, i cili ka dal edhe në pension është në detyrë që prej vitit 2014 ku mori pushtetin me një grusht shteti.

Ai njihet për veprimet e tij impulsive dhe poshtëruese kundrejt gazetarëve.

Në të kaluarën ai është kapur duke goditur dhe duke tërhequr nga veshi një ndër gazetarët në një konferencë të mëparshme.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha