Sugjerimi i javës Libri Plani B nga Sheryl Sandberg dhe Adam Grant

7 Maj 2019, 15:26

“Lërmë të bie, nëse duhet të bie. Njeriu që do të bëhem, do të më ngrejë sërish në këmbë." Është një fragment i librit “Plani B”, i shkruar në bashkëautorësi nga Sheryl Sandberg dhe Adam Grant. Është pikërisht ky libri që vjen në rubrikën e përjavshme të librit në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv. Këtë herë ndau me ne të rejat e këtij libri botuesja Loreta Behrami.

Libri bën fjalë pikërisht për Sheryl Sandberg, numri dy i Facebook, e cila humbi në mënyrë të papritur bashkëshortin e saj.Pas vdekjes ajo ishte e sigurt se bashkë me fëmijët e saj nuk do ta ndienin më kurrë harenë e vërtetë. “Isha zhytur në boshllëk”, shkruan , “një boshllëk i pafund që të mbush zemrën dhe mushkëritë dhe të pengon të mendosh apo edhe thjesht të marrësh frymë.”

Adam Grant, një psikolog i universitetit Wharton dhe mik i saj, i tregoi se njerëzit mund të bëjnë një sërë hapash konkretë për ta marrë veten dhe për të kapërcyer të tilla përvoja që mund të të shkatërrojnë jetën.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha