Sulm me armë ndaj ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kongo vdes ambasadori italian

22 Shkurt, 17:29

Ambasadori Luca Attanasio në Kongo u vra gjatë një sulmi me armë ndaj autokolonës së Kombeve të Bashkuara.  Në një deklaratë të shkurtër, ministria e jashtme Italiane tha se Luca Attanasio dhe oficeri, i quajtur Vittorio Iacovacci u vranë në Goma.  

Në makinë kishte pesë persona shoferi vdiq pasi u qëllua me disa plumba dhe dy të tjerët humbën jetën në spital.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha