Tensionohen marrëdhëniet Rusi-Çeki, hakmerret Moska, dëbon 20 punonjës të ambasadës çeke

19 Prill, 14:30

Përshkallëzohet përplasja diplomatike mes Rusisë dhe Çekisë. Masa vjen si hakmarrje ndaj vendimit të Pragës për të dëbuar 18 diplomatë rusë duke akuzuar Moskën se qëndronte pas një shpërthimi në një depo municionesh të këtij vendi.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha