Terroristi tunizian kishte arritur në Francë vetëm pak ditë para masakrës që i mori jetën tre personave

30 Tetor, 13:33

Kishte arritur vetëm pak ditë më parë në Francë dhe u bë autori një nga masakrave më të rënda që ka parë vendi vitet e fundit.

Tuniziani, 21 vjeçar kishte arritur para pak ditësh me një dokument të Kryqit të Kuq Italian, lëshuar pasi ai arriti në ishullin Italian të Lampedusas me anije migrantësh muajin e kaluar.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera