U kap pas 30 vitesh në arrati, momenti kur karabinerët arrestojnë bosin e mafies siçiliane në një klinikë private! Tentoi sërish të largohej por dështoi

16 Janar, 11:32 | Përditesimi i fundit: 2023-01-16 14:52:10

Pas 30 vitesh, Matteo Messina Denaro ka rënë në pranga pasi është kapur në një klinikë private në Palermo duke u trajtuar nga kanceri. Denaro është një ndër personat më të rrezikshëm në botën e krimit dhe njihet si kreu i bandës së mafies italiane. Sipas dëshmisë së vetë drejtorit të klinikës private ai tentoi sërish të arratisej por kësaj radhe dështoi. 

  •  

Kategori të tjera