U kapën me 13 emigrantë të paligjshëm në makinë në Devoll, në pranga 2 të rinjtë nga Golemi

23 Janar, 10:32

Arrestohen 2 të rinj në Devoll të cilët u kapën duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm.

Në vijim të operacionit "Perimetri", u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i B. A., 25 vjeç dhe N. B., 30 vjeç (i dënuar më parë për vjedhje) të dy banues në Golem. Ata akuzohen për dhënie ndihme shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit.

Kategori të tjera