U vra sonte në Astir, 28-vjeçari ishte arrestuar në Francë për trafik droge

20 Janar, 22:57

28-vjeçari Vilson Tafçiu, që mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në kryeqytet ishte përfshirë më herët në trafik droge. Ai ishte larguar nga Shqipëria në Mars të vitit 2018, ku dhe ishte arrestuar në për shpërndarje të lëndëve narkotike. 28-vjeçari ishte dënuar me 1 vit burg, por kishte qëndruar në paraburgim për 8 muaj. Tafçiu ishte deportuar në Shqipëri në nëntor të vitit të kaluar.

  •  

Kategori të tjera