Veliaj tregon 'aksidentin' në çerdhe: Korniza me foton e Enverit me ra në fytyrë,u mbulova nga gjaku

26 Qershor, 19:19 | Përditesimi i fundit: 2020-06-26 19:20:29

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në fjalën e tij gjatë prezantimit të projektit të gjimnazit "Sami Frashëri" tregoi historinë e tij jo të këndshme kur ishte në çerdhe.  Ai tha se teksa sanitarja pastronte fotografinë e Enver Hoxhës, korniza i ra në fytyrë, duke u mbulur nga gjaku.

"Kam një emocion sot. Kam shkruar te çerdhja ime dhe nëse shikoni këtë vijnë në hundën time është se kam pasur aksidentin tim të parë në çerdhe. Sanitarja  fshinte ato fotot e Enverit teksa ne flinim. I bie kjo korniza në fytyrën time dhe unë u mbulova me gjak. Prindërit e mi menduan se unë kaq e pata. Mua ma kanë kujtuar këtë që në kohët e parë. Ndërsa kur vdiq Enver Hoxha, isha në kopsht. Atëherë u shpall gjendja e jashtëzakonshme dhe unë kam qëndruar për tre ditë me edukatoren", tregoi kryebashkiaku Veliaj.

Kategori të tjera