Video tronditëse/ Momenti i tërmetit, njerëzit vrapojnë të tmerruar në rrugë ndërsa shemben ndërtesat

9 Shtator, 07:54

Një video e publikuar në twitter tregon momentin kur tërmeti godet qytetin e Marrakeshit, një destinacion i njohur turistik.

Në video njerëzit vrapojnë të frikësuar dhe përpiqen ti shpëtojnë vdekjes ndërsa mbi koka u shemben ndërtesat.

Qyteti historik Marrakesh duket që është më i dëmtuari.  

Marrakesh - një qytet historik shumë i dashur nga turistët - duket se është goditur keq, me imazhe të rrënojave që dalin në rrugë dhe njerëz të detyruar të kampojnë jashtë. Pati edhe ndërprerje të energjisë elektrike. Njerëzit kanë mbetur të bllokuar nën ndërtesa të rrënuara dhe spitalet lokale janë plot.

Kancelari Gjermani dhe kryeministri indian kanë shprehur ngushëllime për viktimat

Kategori të tjera

Shiko të gjitha