VIDEOLAJM/ Fundoset anija ushtarake në Dhërmi! Shkaku: Zhvillimi i turizmit nënujor

28 Korrik 2020, 16:36 | Përditesimi i fundit: 2020-07-28 17:11:01

Fundoset në Drimadhes anija polumbare kineze e viteve 1970. Kjo anije nuk përdorej prej 30 vitesh. Tashmë ajo ka dalë nga baza e Pashalimanit dhe është fundosur në det për qëllime turistike. Burimet thanë se po zbatohet një projekt i ministrisë së turizmit dhe asaj të mbrojtjes për të krijuar një muze nënujor në jug të vendit.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha