Xaxiq nga zonja Vjollca

23 Qershor, 10:23

Xaxiq

Përbërësit:

300 gr salcë kosi

1 kastravec

1 thelpi hudhër

2 lugë gjelle kopër të grirë hollë

3 lugë gjelle vaj ulliri

Kripë dhe piper të zi

Përgatitja

Qërojmë kastravecin dhe e grijmë në rende duke përdorur grirësen në feta të mëdha. Vendosim kastravecin e grirë në një tas shtojmë pak kripë dhe 1 lugë gjelle uthull të verës së bardhë e lëmë mënjëanë që kastraveci të nxjerrë ujin e tij.

Ndërkohë bashkojmë salcën e kosit me hudhrën e grirë imët, thullën e mbetur dhe 3 lugë gjelle vaj ulliri I përziejmë mirë përbërësit deri sa të kombinohen mirë me njëri-tjetrin dhe të formohet një masë kremoze. Kullojmë mirë kastravecin që të mos më lëng dhe e shtojmë atë tek kosi ( lëngun e hedhim).

E përziejmë mirë duke shtuar kripë dhe piper për të pasuruar shijen, shtojmë pak kopër dhe salcae xaxiqit është gati. E vendosim në frigorifer dhe e shërbejmë atë me pite sufllaqe me patate me karrota dhe qebap etj.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha