Xhaçka në Këshillin e Sigurimit: Lufta në Ukrainë po përkeqëson sigurinë globale ushqimore! Nevojitet zgjidhje politike për t'i dhënë fund konfliktit

19 Maj, 18:50 | Përditesimi i fundit: 2022-05-19 20:51:35

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka mbajti fjalën në debatin e hapur të Këshillit të Sigurimit “Konflikti dhe Siguria Ushqimore”. Xhaçka thotë se lufta në Ukrainë po përkeqëson sigurinë globale ushqimore. Sipas saj, nevojitet urgjentisht një zgjidhje politike për t'i dhënë fund luftës.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha