"Zoti Plastika", ngjitet në Amfiteatrin e Tiranës shfaqja sensibilizuese për ndryshimet klimatike

25 Tetor 2019, 12:04

Shfaqja “Zoti Plastika” me regji të Anderson Gurrës u ngjit në Amfiteatrin e Tiranës në ditën ndërkombëtarë të Veprimtarive për Klimën. Kjo shfaqje erdhi në kuadër të një sërë veprimtarish ndërgjegjëseuse për mjedisin. Në përmbyllje të shfaqjes fëmijët zhvilluan një bashkëbisedim me Personazhin e Zoti Plastika dhe specialistin e mjedisit si dhe mbollën lule sezonale pranë ambienteve të Amfiteatrit të Tiranës.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha