Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Orest Sota fitoi tenderin për rikonstruksionin e komisariatit 6
03/11/17
Foto 11 nga 12
Zbardhen detaje tė reja nga arrestimi i biznesmenit Orest Lefter Sota 25-vjeē sot nė Elbasan. Ai ėshtė pronar i firmės “ECO CONSTRUCTION & PARNTNERS” shpk, e cila ėshtė themeluar nė vitin 2015 nė Tiranė. Firma “ECO CONSTRUCTION & PARNTNERS” e Orest Sotės ka rikonstruktuar Komisariatin Nr. 6 tė Policisė nė Tiranė. Ndėrsa xhaxhai i tij, Vasillaq Sota ėshtė komandat i RENEA-s nga viti 2015. Orest Sota u arrestua sot nė Elbasan, pasi iu sekuestruan 800 mijė euro dhe tre patenta, dy nė emėr tė Saimir Tahirit dhe njė nė emrin e gruas sė tij.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha