POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

(FOTO) Ky është autori i masakrës së Selenicës, ja çfarë shkruante në Facebook

Autori i masakrës së Vlorës, 24-vjeçari Ridvan Zykaj, ku vrau 8 persona duket se paraqet rrezikshmëri të lartë, pasi shfaq probleme të shëndetit mendor. Ky i fundit pak pas masakrës u arratis nga vendi i ngjarjes, ndërsa forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje të tij.

Mësohet se 24-vjeçari ishte i papunë, ndërsa më herët kishte qenë i shtruar për disa muaj në spitalin psikiatrik të Vlorës, për shkak të problemeve mendore. Ndërkohë, në profilin e tij në ‘Facebook’ 24 vjeçari ka postuar dy poezi dedikuar një vajze, dhe një poezi dedikuar politikës shqiptare. 

Nuk dihet nëse ka qenë vetë autori që ka shkruar ato poezi, të cilat duket se i dedikohen një vajze. Aktualisht i riu është arratisur dhe ndodhet i armatosur, çka përbën rrezik edhe për forcat e RENEA-s, ndërsa forcat e policisë janë ngritur në këmbë për ta kapur.


( Postimi i Ritvan Zykaj në Facebook )

Ora 22:24
FOTO/ Ky është autori i masakrës me 8 të vdekur në Resulaj të Selenicës
1 / 13
2 / 13
3 / 13
4 / 13
5 / 13
6 / 13
7 / 13
8 / 13
9 / 13
10 / 13
11 / 13
12 / 13
13 / 13
/l.q.
Komento