Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Xheni Sala, vajza me Sindromen Down qė ka pasion modelingun dhe fotografinė
21/03/2018
21 marsi trokiti pėrsėri, ndėrsa ne trokitėm nė derėn e Fondacionit Down Syndrome Albania ku na priste themeluesja Emanuela Pepkola Zaimi dhe Xheni Sala. 21 marsi ėshtė dita boterore e personave me sindromėn Down, ndaj pėr kėtė ditė edhe fondacioni Down syndrome Albania ka rezervuar disa aktivitete shumė interesante si ēorapet shumėngjyrėshe tė 21 marsit apo ekspozita “21 Ekuinokse pranverore”. Nė kėtė ekspozitė 21 vajza me syndromėn down kanė pozuar pėr blicin e aparatit tė Soela Zanit dhe kanė vendosur kurorat me lule tė ideuara nga Markel Capo. Pranvera nuk kishte si tė vinte mė bukur se sa me shkėlqimin e kėtyre fėmijėve. Njė prej vajzave modele ėshtė edhe Xheni Sala e cila pėrveēse ka pasion foto-modelingun edhe punon si asistente zyre pranė Fondacionit Down Syndrome Albania. Sė bashku me Emanuelėn ajo na dha njė intervistė shumė tė kėndshme dhe na tregoi aktivitetet qė kryen gjatė ditės dhe gjėrat qė i pėlqen mė shumė tė bėjė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha