Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
'CEZ', faktohet roli si sekser i Kalajt qė nga 2005/ Dokumenti
15/01/2017
Nuel Kalaj biznesmeni nga Prizreni, mik i Shkėlzen Berishės dhe qė jeton nė Francė, ka pasur njė rol kyē nė privatizimin e OSHEE-sė tek CEZ. Pavarėsisht se qeveria shqiptare e kohės deklaroi se negociatat pėr kėtė privatizim strategjik nisėn nė 2008-n, Kalaj, punonte pėr kėtė punė qė nė vitin 2005 kur Sali Berisha erdhi nė pushtet. Pėr 4 vite rresht ai me njohjet e tij tė afėrta me familjarė tė Berishės dhe ministra tė kabinetit tė tij, pėrgatiti terrenin pėr shitjen e gjigantit tė shpėrndarjes tek ēekėt, nė kushte jo shumė tė favorshme pėr palėn shqiptare. Report Tv zbardh korrespondencėn e Nuel Kalajt me drejtorin e madh tė CEZ-it nė Ēeki , Roman Martin. Nė kėtė dokument ekskluziv qė daton nė 7 shtator tė 2009-s, faktohet se negociatat kanė nisur qė nė vitin 2005.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha