Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Floriana Koka nė Prokurori, ja si funksiononte 'Republika' e Kokėdhimės
06/05/2017
Kontrolli i Lartė i Shtetit ka hequr dje “petėn e parė tė lakrorit” nė njė veprimtari tė kundėrligjshme, tė drejtuar nga kryebashkiakja e Sarandės, ku spikat fakti qė, tė paktėn nė njė rast, pagesa nga buxheti i bashkisė sė qytetit jugor i ėshtė bėrė kompanisė private para se tė kryheshin punimet. KLSH njoftoi se ka pėrfunduar auditimin nė Bashkinė Sarandė pėr periudhėn 1 korrik 2015-31 dhjetor 2016, me objekt “Auditimi i zbatimit tė ligjshmėrisė dhe rregullshmėrisė sė veprimtarisė ekonomiko-financiare”. Konkluzioni i audituesve ka qenė ai se veprimet e drejtuesve tė kėsaj bashkie kanė sjellė impakt negativ nė buxhet nė vlerėn 481 milionė lekė dhe dėm ekonomik tė shkaktuar nė vlerėn totale 129.4 milionė lekė. (e.z/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha