Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Vrau me skaf turisten nė Ksamil arrestohet biznesmeni
22/07/2017
SARANDE - 15-vjeēarja ruse, Kseniya Royk, e cila humbi jetėn dje nė plazhin e Ksamilit, ėshtė goditur nga njė skaf dhe vdekjen e saj e kanė shkaktuar mjete prerėse helikė. Ky ėshtė rezultati i ekspertizės sė spitalit tė Sarandės pėr shkaqet e vdekjes sė turistes. Burime pranė spitalit tė Sarandės thanė pėr Shqiptarja.com se ekspertiza ka saktėsuar pikėrisht mjetet prerėse tip helikė si shkak pėr vdekjen tragjike tė Kseniya Royk nga Shėn Petersburgu. Policia zbulon skafin, arreston pronarin e mjetit Policia ka zbuluar dhe sekuestruar skafin qė dyshohet se ka goditur tė miturėn si dhe ka arrestuar pronarin e mjetit lundrues, Ermal Fataj. Policia bėn me dije se nga hetimet e kryera nė bashkėpunim tė ngushtė me Prokurorinė ka rezultuar se mjeti lundrues i pėrket shtetasit Ermal Fataj, 31 vjeē, banues nė Ksamil. Ai ka tentuar tė fshehė skafin por ėshtė zbuluar menjėherė nga uniformat blu. Mėsohet se Fataj ėshtė marrė nė pyetje pėr disa orė nė polici dhe ka mohuar akuzat. Por nga ana tjetėr nė helikėn e skafit u gjetėn flokė, tė cilat po i nėnshtrohen analizave tė ADN-sė pėr tė vėrtetuar nėse i pėrkasin 15-vjeēares nga Shėn Petersburgu. Fataj ėshtė njė biznesmen nga Ksamli qė ka nė pronėsi disa mjete lundruese qė i pėrdor pėr tė shėtitur turistė nė ishujt e Ksamilit Kseniya Ryok u nxor e pajetė nga plazhi i Ksamilit njė ditė mė parė, pasi u pikas nga familjarėt teksa pulsonte mbi ujė. Policia zbulon skafin, ndalon pronarin e mjetit Policia ka zbuluar dhe sekuestruar skafin qė dyshohet se ka goditur tė miturėn si dhe ka ndaluar pronarin e mjetit lundrues, Ermal Fataj. Ai ka tentuar tė fshehė skafin por ėshtė zbuluar menjėherė nga uniformat blu. Gjithashtu, nė helikėn e skafit u gjetėn flokė, tė cilat po i nėnshtrohen analizave tė ADN-sė pėr tė vėrtetuar nėse i pėrkasin 15-vjeēares nga Shėn Petersburgu.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha