Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ēako letėr Demirajt: Sistemi i radarve detarė s'na njofton
06/09/2017
Policia e Kufirit ngre alarmin se disa nga operacionet ndėrkombėtare antidrogė me intinerar shqipėri itali kanė dėshtuar pasi qėndra e monitorimit detarė me bazė nė durrės nuk ka njoftuar nė kohė reale dhe atėher kur ka njoftuar ka dhėnė kordinata tė gabuara pėr mjetet lundruese tė pėrdorura nga trafikantėt. Nė media ėshtė zbuluar shkresa ku me anė tė njė memo kreu i pėrgjithshėm i policisė Haki Ēako deklaron se QNOD ėshtė njė nga hallkat e cila ka cuar nė dėshtimin e disa operacioneve. Vetėm javėn e fundit nė brigjet italiane janė sekuestruar afro 6.5 ton canabis, ndėrsa mė 11 gusht dhe pse policia shqiptare ajo italiane malazeze dhe kroate bėnė njė ndjekie tė pėrbashkėt trafikantėt mundėn tia hedhin pa u kapur. Sipas shqetėsimeve qė ngre policia e kufirit pėrcjellė nėpėrmjet kryepolicit Ēako pėr Demirajn dhe Ministrinė e Mbrojties shkak ėshtė reagimi i vonė i QNOD dhe disa herė mos gjetja e gjurmėve nė serverin e radarve pėr monitorimet e bėra.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha