Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, mbetjet nė Kasallė, prej 2 vitesh bashkia nuk i menaxhon
09/09/2017
Mungesa e shėrbimit tė pastrimit nga Bashkia Tiranė nė fshatin Kasallė tė njesisė Zallherr ka krijuar prej 2 vitesh probleme me ndotjen e mjedisit. Nga ana tjetėr mungesa e koshave pėr mbeturinat ka bėrė qė banorėt e fshatit tė krijojnė vetė disa pika sporadike pėr hedhjen e tyre e mė pas t’i djegin. Banorėt shprehen pėr Report TV se shėrbimi i pastrimit u reduktua mbasi njesia e tyre kaloi nėn administrimin e Bashkisė sė Tiranės, teksa apelojnė qė kjo mungesė tė zgjidhet sa mė shpejt. “Kėtu mbushen kanalet me mbeturina edhe fshati lart mund te jenė mbush rrugicat me mbeturina, nuk kemi njė makinė mbeturinash, nuk kemi asnjė akses. I djegin natėn, bėhet tym i madh, erė e keqe, ka shumė ndotje. Tė vihet ndonjė mjet, tė vihen kazanėt nė pikat qė duhen dhe tė pastrohen”, shprehen tė irrituar banorėt e zonės sė Zallherrit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha