Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bulqizė, Ish-mėsuesi nė kushte skandaloze, nė varfėri ekstreme
12/09/2017
Ish mėsuesi Ferit Gogushi, tashmė 74 vjeē, pa asnjė mundėsi pėr tė pasur njė jetė normale si tė tjerėt. Gogushi ishte mėsues nė zonen e Veqishtin te poshtėm, nė Bulqize, por njė i afėrm i tij i mbylli jetėn pėrgjithmon. Sipas ish-mėsuesit, ai jetonte nė njė zonė kufitare me Maqedonin dhe i afėrmi e kishte spiunuar se Feriti (mėsuesi) do tė arratisej drejtė Jugosllavisė, pėr kėtė ai u denua dhe u fut nė burg. Pas arrestimit, mesuesi Ferit Gogushi kaloi ne gjendje te rende psikologjike dhe u shtrua nė spitalin e Elbasanit. Pas njė kohe ish-mėsuesi thotė se doli nga spitali, por gjith jeta e tij kaloi nė njė ferr mbi tok. “Pasi mbarova shkollėn nė Shkodėr u futa nė punė si mėsues nė fshatin tim. Atje vazhdova tė punojė njė pjesė nė fshatra tė tjera njė pjesė nė Bulqizė, deri sa erdha koha qė dola nė pension. Gjatė kėsaj kohe mua mė spiunuan se duke qenė se jam nė buzė tė kufirit, mė spiunuan se doja tė kaloja kufirin dhe mė futėn nė burg. Gjatė hetuesisė dhe vizitave tė mjekut mė nxorrėn tė papėrgjegjshėm. Nė Tiranė nė spitalin e burgut, atje doktorrėt mė dhanė kėtė diagnozė dhe pastaj mė liruan. Marr 150 mijė lekė tė vjetra pension dhe kam gjashtė fėmijė.”, tregon mėsues Gogushi.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha