Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tahiri sulmon drejtėsinė: Lejoi nė Kuvend Bashėn dhe Mediun
12/09/2017
Ish-ministri i Brendshėm, Saimir Tahiri iu rikthye nga foltorja e Kuvendit 21 janarit tė 6 viteve mė parė. Tahiri akuzoi drejtėsinė se ka demonizuar politikėn, ka liruar vrasės dhe i ka futur nė Parlament, ndėrsa solli nė vėmendje 21 janarin dhe katėr viktimat e shkaktuara nga plumbat e Gardės sė Republikės. Tahiri iu drejtua deputetėve tė Kuvendit sesi mundet qė kryetari i Partisė Demokratike, Lulzim Basha dhe ai i republikanėve, Fatmir Mediu janė sot nė Parlament, i pari i akuzuar pėr 21 janarin dhe i dyti pėr shpėrthimin e Gėrdecit nė 15 mars tė vitit 2008 ku humbėn jetėn 26 persona. Nė kėtė moment, ish-ministri i Brendshėm ishte dukshėm mjaft i prekur kur pėrmendi emrat e katėr viktimave tė 21 janarit 2011. “Politiken njerėzit nė kėtė vend e shohin me pėrēmim. Nė ēdo seancė hedhim baltė ndaj njėrit-tjetrin. Kemi pasur edhe aleatė. Drejtėsia ka qenė aleati jonė mė i madh pėr neverinė qė shqiptarėt kanė pėr politikė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha