Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kėrkohen miliona nė Strasburg pėr pallatin e vjehrrit tė Bashės
13/09/2017
Pronarėt e pallatit tė ndėrtuar prej vjehrrit tė kreut tė PD Lulzim Basha dhe tė prishur prej qeverisė nė Lungomaren e Vlorės nuk janė tė kėnaqur me dėmshpėrblimin prej 11.6 milionė euro qė qeveria i akordoi por i drejtohen Strasburgut pėr tė kėrkuar miliona tė tjera pėr pallatin e prishur nė vitin 2013. Report Tv ka siguruar njė kopje tė padisė ku pėrfaqėsia e pronarėve kundėrshton dėmshpėrblimin me 11.6 milion euro. Sipas padisė pretendimi i tyre ėshtė se dėmshpėrblimi me vlerėn e vendosur nga qeveria ėshtė i padrejtė dhe jo real. Po ashtu nė padinė e tyre pronarėt e kompensuar kundėrshtojnė veprimet e Inspektoriatit Kombėtar tė ndėrtimit qė mes datave 4 dhe 8 dhjetor kryen shembjen e kompleksit me anė tė shpėrthimit tė kontrolluar. Kėto janė pamjet e ekskluzive tė njė prej seancave zhvilluar nė Gjykatėn e Strasburgut ku nėpėrmjet pėrfaqėsuesve tė pronarėve mes tyre dhe Xhaferr Isufi vjehrri i kreut tė opozitės Lulzim Basha kanė paditur qeverinė e cila ėshtė mbrojtur nga avokatja Alma Hicka.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha